/Files/images/gifki/child (227)мальчик.gif

Нормативно-правова база

Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі

Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 ''Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі'' (Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу)

Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги

Медичне обслуговування дітей в ДНЗ

Медичне забезпечення вихованців дитячих дошкільних освітніх установ здійснюють лікарі, які перебувають у штаті дитячої поліклініки та середній медичний персонал, що складається в штаті ДНЗ, які поряд з адміністрацією установи несуть відповідальність за здоров'я, фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм , режиму дня і якість харчування.
Завідувачі відділеннями організації допомоги дітям і підліткам в освітніх закладах здійснюють керівництво роботою цих установ по всіх розділах охорони здоров'я дітей, у тому числі і по диспансеризації, відповідно до наявних інструктивними матеріалами. Лікарем складається графік роботи в ДНЗ, який узгоджується із завідуючою ДДУ і затверджується головним лікарем дитячої поліклініки.
Щоденна робота з підтримки здоров'я дітей в ДНЗ складається з періодичного особистого контролю за санітарно-протиепідемічним режимом, гігієнічними і загартовуючими заходами, огляду всіх новоприбулих дітей і повернулися після хвороби, розподіл дітей за групами з призначенням їм режиму дня з урахуванням віку і здоров'я, своєчасного проведення профілактичних щеплень, контролю харчування зі складанням та впровадженням 10-денного меню, індивідуального для різних груп дітей з урахуванням здоров'я і віку, ведення освітніх програм для батьків.

/Files/photogallery/8007/Фото2388.jpg

А турботлива медсестра

Про здоровя наше дбає

Гріє носики малятам

Як ростуть спостерігає

Будьте впевнені ,батьки

Здорові ваші малюки.

Функціональні обов'язки медичних працівників, обслуговуючих дітей в освітніх установах

1. Первинна профілактика

1.1. Контроль за санітарно-гігієнічними умовами в ДНЗ
1.2. Контроль та надання методичної допомоги в організації навчально-виховного процесу:
• Участь у складанні навчального розкладу.
• Складання режиму дня і занять

2. Харчування:

• Контроль за станом фактичного харчування і аналіз якості харчування.
• Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку.
• Складання меню.
• Бракеражу готової продукції.
• Контроль за виконанням натуральних норм

3. Фізичне виховання:

• Здійснення контролю за організацією фізичного виховання, загартовуватися
• Розподіл на медичні групи для занять фізичною культурою
• Оцінка фізичної підготовленості дітей

4. Гігієнічне виховання в дитячому колективі:

• Рекомендації з організації та проведення гігієнічного виховання, формування навичок здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції.
• Організація заходів з профілактики короткозорості, карієсу, порушень постави.
Контроль за гігієнічним вихованням.

5. Імунопрофілактика:

• Вакцинація.
• Контроль за станом здоров'я після щеплення, реєстрація місцевої та загальної реакції на щеплення.

6. Заходи щодо забезпечення адаптації в освітньому закладі:

• Контроль за перебігом медико-педагогічечкой корекції.
• Проведення медико-педагогічних заходів щодо формування функціональної готовності до навчання
• Рекомендації з адаптації та її корекції (спільно з педагогом)

7. Ведення документації (медична форма на дитину. виписки і довідки для лікувально-профілактичних установ, військкоматів, літніх оздоровчих установ. інш.)

8. Диспансеризація:

• Проведення (спільно з педагогом) скринінг тестів з виявлення відхилень у стані здоров'я, оцінка фізичної підготовленості дітей.
• Рекомендації педагогічному персоналу з корекції відхилень у стані здоров'я.
• Проведення призначених оздоровчих заходів та контроль за їх виконанням в освітніх установах