Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Якщо педагог, інші працівники, батьки чи учасники освітнього процесу стали свідками, то вони мають повідомити завідувача закладу освіти незалежно від того, чи поскаржилась жертва булінгу чи ні.

2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа інформує завідувача закладу освіти у письмовій формі (заява) про випадок боулінгу.

3. Завідувач закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставини булінгу. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. До складу комісії входять: педагоги, практичний психолог, батьки постраждалого та «булера» (за згодою), завідувач закладу та інші заінтересовані особи.

5. У разі якщо комісія не кваліфікує випадок як боулінг, а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

6. За будь-якого рішення комісії завідувач закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734)

Кiлькiсть переглядiв: 159

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.